Szwedzka biskupka chce usunąć krzyże z kościołów i zastąpić je drogowskazami do Mekki

szwedzki kościół usuwa krzyże

Eva Brunne, biskupka Sztokholmu

Szwedzki kościół protestancki z kobietami-księżmi, chce usuwać krzyże, żeby być bardziej zachęcającym dla imigrantów.

Jak donosi szwedzka telewizja publiczna SVT, szwedzka biskupka Eva Brunne chce usunąć z misji w Kościołach Żeglarzy, mieszczących się w portach krzyże, aby chętniej przypływali wyznawcy innych religii. Chce je zastąpić drogowskazami do Mekki, żeby chętniej przybywali muzułmanie, którzy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. Eva Brunne jest lesbijką, pierwszą na świecie otwarcie homoseksualną biskupką i żyje w zalegalizowanym związku z kobietą (także pastorem). Pozwalają na to zasady Kościoła Szwecji.

kościół zeglarzy

Misje Kościołów Żeglarzy mieszczą się w portach Szwecji i są przeznaczone dla marynarzy, którzy przebywając z dala od domu szukają mszy i modlitwy

Jednak nie wszyscy hierarchowie tego kościoła upadli na głowę i większość protestuje. Inna pastorka, przewodnicząca tej misji Kościołów Żeglarzy, Kiki Wetterberg mówi tak:

„Nie mam problemu z tym, żeby przychodzili tutaj marynarze hinduiści albo muzułmanie i się modlili. Ale jesteśmy kościołem chrześcijańskim, więc zachowujemy symbole. Jak odwiedzę meczet, nie proszę ich żeby zdjęli swoje symbole. To mój wybór że tam idę.”

Kościół Szwecji to jeden z kościołów luterańskich. Jest to największe wyznanie w Szwecji, do którego przynależność deklaruje 64,1% mieszkańców.  Jako jeden z nielicznych kościołów na świecie, pozwala kobietom na obejmowanie stanowisk biskupów i na jego czele aktualnie stoi kobieta-arcybiskup. Tytuł głowy tego kościoła przysługuje arcybiskupowi Uppsali, którym jest Antje Jackelen:

antje jackelen

Arcybiskupka Uppsali wspiera małżeństwa homoseksualne oraz powstrzymanie zmian klimatycznych i równą dystrybucję dóbr między biednymi a bogatymi (czyli komunizm). Ma męża – emerytowanego pastora i dwie córki.

1 Comment

  1. Specjalnie to robi, to jest wypaczony kościół i pewna nadinterpretacja Biblii i nauk Jezusa. Jej zdaniem trzeba być do tego stopnia miłosiernym że musi się to skończyć jej śmiercią. Ona uważa że jeżeli zginie z rąk islamistów będzie to w pewnym stopniu czyn święty, bo uważa że oddając życie za miłosierdzie, da jej to otwartą drogę do raju!!! Nie ważne że zgotuje piekło innym. To jest dosłownie sekta. Islam jest trucizną!! Podobnie też kończyły sekty w USA, tylko że wtedy zażywano truciznę teraz jak widać celowo wpuszczają islamistów i zdaniem tego dziwnego kościoła w imię jakiejś dziwnej filozofii wszyscy powinni zostać wymordowani aby dostąpić bram raju.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

dyskoteki imigrantów
Poprzedni artykuł

Dyskoteki i bary w ośrodkach dla uchodźców

wilk
Następny artykuł

Natura rozkwita w skażonej zonie Czarnobyla