Microsoft usuwa czapkę Świętego Mikołaja bo to obraziło Żyda

Żydowski użytkownik Githuba zgłosił bardzo dziwne żądanie do Microsoftu, który dodał ikonę czapki Mikołaja do  bardzo popularnego pakietu programistycznego Visual Studio.

Visual Studio wykorzystywane jest przez setki tysięcy programistów na całym świecie do łatwego tworzenia oprogramowania w Visual C++, Visual Basic i innych językach, a nawet szablonów WordPress. Według Żyda z Norwegii, Boże Narodzenie kosztowało życie „miliony Żydów” i „wpychanie religii jest nieakceptowalne”. Oto co napisał:

mikołaj żyd

 

Czapka Świętego Mikołaja to wciskanie religii które bardzo mnie obraża, a oprócz tego święta kosztowały życie miliony Żydów przez stulecia, a gdyby tego było jeszcze mało, wpychanie religijnych symboli jako część aktualizacji jest nieakceptowalne. Proszę o natychmiastowe usunięcie z najwyższym priorytetem. Dla mnie jest to równie obraźliwe jak swastyka.

czapka

Mordercza czapka Świętego Mikołaja.

Zgłoszenie zostało potraktowane rzeczywiście z najwyższym priorytetem i już cztery godziny później administrator odpowiedzialny za vscode usunął straszliwą czapkę Mikołaja, odpisując:

@Christian-Schiffer bardzo nam przykro, że uraziliśmy cię i innych użytkowników. Usuniemy Czapkę Mikołaja.

kiefer

Warto zwrócić uwagę, że odpowiedź dostała aż 16 kciuków w dół i zapewne dostanie ich jeszcze więcej – jak widać tylko niewielki procent użytkowników jest nienormalnych.

 

Żydowski programista zareagował z zadowoleniem (otrzymując zresztą same minusy).

Dziękuję Wam, Microsoft. Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Rozumiem, że wielu uzna to za dziwne, dlatego dodaję link (do żydowskiego portalu) do serii artykułów tłumaczących dlaczego Boże Narodzenie dla wielu jest obraźliwe.

PS. Ups, ciągle wielu ludzi nie rozumie dlaczego jest to obraźliwe. W istocie bardzo mnie to dziwi, a nawet szokuje…

Niestety, dyskusja została szybko zamknięta przez administratorów, którzy zapewne otrzymaliby tysiące negatywnych komentarzy, krytykujących tą głupotę polityki tożsamości prowadzoną przez Microsoft, która nie jest zresztą wyjątkowa i taką samą żenadę uprawia Facebook, Google albo Amazon obchodzące „zimowe celebracje” albo jakieś „święta zimy”. Jeszcze 5 lat temu nie było to do pomyślenia.

Jedno jest pewne – w 2020 rok wejdziemy z wieloma obrażonymi ludźmi, na wszystkie możliwe tematy.

mikolaj morderca

[Święty Mikołaj zabijający żydowskie dzieci, 1855 rok, koloryzowane]

Aktualizacja: Sytuacja wymknęła się już Microsoftowi spod kontroli

Użytkownicy otwierają liczne wątki takie jak ten: Usunięcie Świętego Mikołaja i uginanie się przed jednym żydem jest dla mnie bardzo obraźliwe. Dyskusja jest ciekawa i występują w niej zarówno argumenty czysto antysemickie, jak też zupełnie rozsądne, mówiące o tym, że Boże Narodzenie obchodzą miliony ludzi na świecie i nie może to nikogo obrażać. Microsoft zamyka rozpaczliwie szybko te dyskusje, ale już pewnie na to późno – sami sie zaorali.

2 Comments

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

osama bin laden interview
Poprzedni artykuł

Osama Bin Laden: Jako... rolnik i budowniczy w wywiadzie z 1993 roku

Następny artykuł

Na Reddicie trwa festiwal nienawiści wobec Polaków