Chiny napiszą od nowa Biblię, „żeby pasowała do socjalistycznych wartości”

komunizm biblia chiny

Chińczycy planują napisać od nowa wszystkie „klasyczne księgi religijne”, w tym Biblię i Koran, aby odzwierciedlały socjalistyczne wartości Komunistycznej Partii Chin. Edykt został wydany podczas kongresu w listopadzie, organizowanego przez Komitet do Spraw Etnicznych, odpowiedzialny za sprawy religijne w kraju.

Komitet planuje szczegółowy przegląd wszystkich tekstów religijnych, które mają „nie być dość postępowe na nasze czasy” i „muszą być napisane dla ery Prezydenta Xi Jinpinga„. Zrewidowane księgi – wliczając też Koran i sutry buddyjskie – nie mogą być przeciwne zasadom Partii Komunistycznej i będą albo zmienione, albo odpowiednio przetłumaczone przez państwowych cenzorów.

Jak powiedzieli państwowej agencji prasowej Xinhua News chińscy eksperci, będą oni interpretować poglądy prezydenta Xi „zgodnie z wartościami socjalizmu”. Chińczycy wpędzili już do 1 miliona muzułmańskich Ujgurów, potomków plemion mongolskich, do obozów koncentracyjnych, nazywanych oficjalnie „centrami szkoleniowymi” i teraz zabierają się  także za chrześcijaństwo, które jednak nie ma tam charakteru etnicznego i dlatego nie jest tak groźne w oczach władzy.

wysadzenie kościoła

Wysadzanie nielegalnego kościoła dynamitem w prowincji Shanxi

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni artykuł

Na Reddicie trwa festiwal nienawiści wobec Polaków

Następny artykuł

W Atlancie pojawiły się rasistowskie tabliczki "Zaraza Wuhan" z Kubusiem Puchatkiem i nie wiadomo kto je przykleja