Amerykanie palą buty New Balance w proteście przeciw Trumpowi

Palenie butów „New Balance” to nowa moda w Ameryce. Młodzi amerykanie zarzucają firmie poparcie dla Trumpa, dlatego palą buty tej marki i zamieszczają zdjęcia i filmy w serwisach społecznościowych.

Tydzień po wyborach, popularny także w Polsce amerykański producent butów sportowych New Balance jako pierwszy spośród firm pogratulował prezydentowi-elektowi Trumpowi wygranej. Prezes firmy był zadowolony z deklaracji, że Trump chce rozwijać współpracę Ameryki z państwami Azji, o czym napisała w następującym tweetcie dziennikarka Wall Street Journal:

new-balance-tweet

 „Administracja Obamy nas nie słuchała i szczerze to z Prez/Elektem Trump mamy nadzieję, że sprawy pójdą w dobrym kierunku.”

 

Jak można się spodziewać, wywołało to klasyczną gównoburzę internetową, której ofiarą stały się trampki i adidasy Aliexpress. W odpowiedzi, rozwścieczeni młodzi hipsterzy z Ameryki zaczęli nawoływać do palenia i wyrzucania tych skądinąd niezłych butów i udostępniać filmy z tego wybitnego obywatelskiego protestu:

Tutaj Amerykanin spuszcza buty do kibla:

A tu murzyn pali swoje buty:

A tu inny wrzuca je do kosza:

Ukazało się też więcej zdjęć takich jak to:

buty New balance

 

nigdy więcej new balance

„Nigdy więcej ja i moja rodzina nie kupimy butów New Balance!”

Możecie sami obejrzeć więcej tej żenady pod tagiem #Newbalance

Żeby było zabawniej, New Balance to ostatni producent butów sportowych, który jeszcze produkuje je w USA. Konkurenci tacy jak Nike, Adidas, Reebok już dawno przenieśli cała produkcję do Bangladeszu i Wietnamu które są teraz światowymi zagłębiami produkcji butów. Właścicielami tych fabryk są chińscy biznesmeni, którzy produkują buty na zlecenie największych marek.

No ale po takim proteście to Trump się już na pewno nie podniesie.

1 Comment

  1. to wielki protest, zapłacić i wywalić :), też bym tak chciał żeby ktoś tak protestował kupował moje rzeczy żeby je palić i znowu kupować i tak w kółko 🙂

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Panslawizm
Poprzedni artykuł

Rosyjski podręcznik geopolityki z 1997 roku przewidział przyszłość

wegańskie banknoty
Następny artykuł

Anglicy protestują, bo ich pieniądze nie są wegańskie