75-letni francuski generał aresztowany za protest przeciw imigrantom

Generał Christian Piquemal

Francuska policja aresztowała zasłużonego emerytowanego generała organizującego protesty przeciw imigrantom w Calais – najbardziej niesławnym francuskim obozie, nazywanym „dżunglą”.

Został aresztowany wczoraj i już dzisiaj będzie zeznawał przed sądem pod zarzutem „organizacji nielegalnego zgromadzenia” w dniu europejskich protestów przeciw imigrantom. Prokurator -Pierre Valensi zarzuca mu, że dobrze wiedział o tym, że organizowanie takiego protestu zostało we Francji zabronione, a jednak wiedział o tym i rzucił wyzwanie władzy.

Organizowany przez niego wiec skończył się starciami demonstrantów z policją i użyciem gazu łzawiącego. 20 demonstrantów zostało aresztowanych.

Christian Piquemal jest określany przez francuską prasę jako jeden z „najlepszych” generałów, mający długą karierę wojskową i uczestnictwo w konflikcie w Algierii w latach 60., będący głową Legii Cudzoziemskiej w latach 1994-1999 i inżynierem nuklearnym, biorącym udział w rozwoju francuskiej bomby atomowej na atolu Mururo na Pacyfiku. Jest obecnym prezesem Narodowego Stowarzyszenia Spadochroniarzy. Jego biogram można przeczytać na francuskiej Wikipedii.

Źródło: Le Monde

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

czeszki porwane
Poprzedni artykuł

Czesi zapłacili 6 milionów dolarów terrorystom z Pakistanu

Camille Regnier
Następny artykuł

Wszystkie kobiety z arabskich dzielnic Paryża doświadczyły molestowania w metrze