Murzyn pozwał muzeum – „Jezus zbyt biały”

Święta rodzina z aniołami

„Święta rodzina z aniołami” (1700) – Ten Jezus jest zbyt biały (i trochę gruby, ale tak malowano w baroku)

Murzyn pozwał New York Metropolitan Museum of Art, ponieważ biały Jezus na obrazie „Święta rodzina z aniołami” (ok. 1700) go obraża i dyskryminuje osoby o ciemnym kolorze skóry.

Mężczyzna uważa, że dzieło sztuki autorstwa włoskiego barokowego malarza Sebastiano Ricci (1659-1734) jest „rasistowskie” ponieważ przedstawia Jezusa „aryjskiego”, który ma „blond włosy” i żąda jego zdjęcia ze ściany.

Przedstawia on argument, że Jezus żył w latach 1 PNE do 33 NE na Bliskim Wschodzie i nie mógł posiadać blond włosów i jasnej skóry, ponieważ nie mógł być genetycznie wyposażony w takie cechy. W pozwie powód deklaruje siebie jako 33-letniego mężczyznę rasy czarnej o włosach kręconych włosach koloru czarnego, o korzeniach afrykańsko-hebrajskich (naprawdę tak napisał). Po zobaczeniu rasistowskiego obrazu doznał również następujących szkód:

„Obniżona samoocena, niepewność, osobisty niepokój i inne. Rasistowskie dzieło sztuki spowodowało poczucie odrzucenia i niezaakceptowania Powoda przez społeczeństwo.”

Powód na pewno chętnie przygarnie z milionik dolarów, celem pokrycia swego niepokoju. Wymienia również inne obrazy które wywołują obniżoną samoocenę: “Wskrzeszenie” Perugino; “Cud chleba i ryb” Tintoretto; i “Ukrzyżowanie” Francesco Granacci. Nie wiem czemu uparł się na samych barokowych Włochach – pewnie do innych działów już nie dotarł, bo miał zbyt duży niepokój.

Na skutek tego skandalicznego aktu rasizmu, murzyn (tego słowa użył również Waszczykowski) oczekuje zdjęcie rasistowskich malowideł, przyznania że biały Jezus łamie Konstytucję amerykańską i oczywiście odszkodowania o nieustalonej kwocie. Zainteresowani którzy chcą zgłębić tą współczesną głęboką myśl humanistyczną, ukazującą głębię amerykańskiego sądownictwa mogą przeczytać cały pozew na założonej przez niego stronie: „Takedownaryanjesusart.com” – „Zdejmijcie obraz aryjskiego Jezusa.com”.

Niezależnie od wyniku rozprawy i tak się skończy napiętnowaniem muzeum, które po cichu zdejmie weneckie obrazy i zastąpi je jakimiś holenderskimi wiatrakami, które będą odpowiednio neutralne-kulturowo (przynajmniej dopóki wiatrak się nie skojarzy jakiejś „mniejszości”). Nikt nie będzie się stawiał ze strachu, bo w Ameryce każdy boi się przypięcia łatki nietolerancji, nawet jeżeli jest przypinana przez największego debila.

Spieszmy się kochać barokowych mistrzów. Tak szybko odchodzą! Zamieszczam tutaj te obraźliwe obrazy, bo nie wiadomo, mogą zostać aresztowane za rasizm w każdej chwili:

tintoretto

“Cud chleba i ryb” Tintoretto

wskrzeszenie-perugino

“Wskrzeszenie” Perugino

ukrzyzowanie

„Ukrzyżowanie” Perugino (właściwie Pietro di Cristoforo Vannucci).

Świat się zmienia i należy to zaakceptować. Co tam jakieś Jezusy na krzyżu. To są starocie. Zamiast obrazów sprzed 400 i 500 lat będzie można obejrzeć za to dzieła sztuki współczesnej. Nowocześni mistrzowie performansu ukażą nam prawdziwą wartość artystyczną przez wybitne instalacje transcendujące pełnią wyrazu współczesne problemy lewicowe, nurtujące każdego człowieka post-nowoczesnego:

sztuka współczesna

 

6 Comments

  1. Napewno zechciałby żeby obrazy zastąpiono dziełami słynnych afrykańskich malarzy. Na przykład: 1. Koniec przykładów.

  2. uuuuuuuu to znaczy że artyści nie mogą tworzyć , !?!?!??! hihijh na to się lewactwo nie zgodzi pomimo że z wiarą walczą bo się okaże że zaden zbok nie będzie mógł „””””prowokować „””” hihih czekam na orzeczenie hihi bo z jenej strony lewactwo bedzie popierać to zaskarżenie ,ale później ich przeciwnicy będa się z nich wyśmiewać za…………….POprawność POlityczną hihih świat idzie do upadku ,,,,,,,,bo się ludziom w głowach pie………………coraz bardziej , teraz biali powinni oprotestować czarny kolor skóry Martina Lutra , albo artystów czarnoskórych …….fiu fiu trzeba będzie ich wybielaczem potraktować bo to obrażą nas białych hihihihih czekam na wypowiedzi czolłowych lewakó sierakowskiego michnika a może jakaś środa albo szczuka …………………hihihi

  3. Chcialem zauwazyc, ze podany wybitny przyklad sztuki nowoczesnej tez moze przepasc, bo performer jest zbyt bialy i zbyt aryjski, mimo ze prezentuje poziom zdecydowanie nizszy od sztuki ludów zimbwabwe.

  4. Tu zacytuję nieżyjącego prezesa firmy w którje pracuję ” w dup..ch im się poprzewracało”. A panowi performerowi należy zabrać to poziomą rurkę bo ona wyraźnie ogranicza ekspresję całego ” wydarzenia artystycznego” – jest nadzieja że to pomoże „artyście”

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

finlandia-afganczyk
Poprzedni artykuł

Wielokulturowa miłość: Afgański uchodźca zgwałcił i podpalił 17-latkę

najbardziej popularny blog w Polsce
Następny artykuł

"Kraj Wspaniały" – najbardziej popularny blog społeczno-polityczny w Polsce