„Zweites Buch” – nieznana druga księga Hitlera

Hitler czyta książkę

Adolf Hitler czyta książkę w samolocie (lata 30.)

W 1928 roku Adolf Hitler napisał drugą część „Mein Kampf”, ale wydawca odmówił mu publikacji, bo w tym czasie jego pierwsze dzieło za słabo się sprzedawało. Książkę zatytułował „Zweites Buch” – „Druga księga”.

„Mein Kampf” to olbrzymia grafomania. Przyszły Fuhrer był fatalnym pisarzem i „Moja walka” jest ciągiem bredni i schizofrenicznych ułud, które doprowadziły jednak do powstania jednego z największych i najgroźniejszych reżimów w historii świata. O czym jednak się nie mówi, po napisaniu Mein Kampf, Hitler napisał „Drugą księgę”, poświęconą stosunkom zagranicznym Niemiec.

Historia „Drugiej Księgi”

Stworzył ją w Monachium, gdzie wycofał się po słabym wyniku w wyborach w 1928 roku. Uważał wtedy, że Niemcy go nie zrozumieli i musi rozwinąć swoje myśli w nowym dziele. Powstały tylko 2 kopie tej księgi. Po odmowie nazistowskiego wydawnictwa Franz-Eher Erlag, który zasugerował, żeby nie publikować drugiego tomu, bo spadnie sprzedaż „Mein Kampf”, Hitler nakazał ukrycie tych kopii w tajemnicy, w schronie przeciwlotniczym. W 1945 roku odkrył je amerykański oficer, który zabrał książkę do Ameryki, a wcześniej jej autentyczność została potwierdzona przez byłego pracownika nazistowskiego wydawnictwa. Księga została wydana na Zachodzie w 1961 roku, gdy już minęło dużo czasu od wojny. Nowe, uzupełnione wydanie pochodzi z 2003 roku i jest dostępne dziś dla czytelników na przykład w Amazonie.

Polityka zagraniczna Hitlera

Dyktator III Rzeszy rozwija swój plan podboju świata, w rozdziałach pod tytułami: „Stosunki zagraniczne Narodowego Socjalizmu”, „Anglia jako sojusznik”, „Niemieckie cele”. Plan Adolfa Hiltera nakreślony w książce był długofalowy i zgodny z jego postępowaniem które doprowadziło do wybuchu II Wojny Światowej. Przejęcie władzy nad światem miało nastąpić w trzech etapach:

1. Zrzucenie „łańcuchów” Traktatu Wersalskiego i sojusz z Włochami i Anglią

2. Wojna błyskawiczna – „blitzkrieg” z Francją i jej sojusznikami, którymi miały być Polska, Rumunia, Jugosławia i Czechosłowacja

3. Wojna z bolszewizmem Związku Radzieckiego

Dodatkowo, w przyszłości, wojna o dominację nad światem miała rozegrać się między III Rzeszą a USA. O ile w „Mein Kampf” największym wrogiem Hitlera był ZSRR, w drugim tomie dostrzegł zagrożenie dla nazizmu ze strony rosnącej w siłę Ameryki. Hitler uważał, że Ameryka staje się tak potężna, bo jest rządzona przez kombinację „aryjskiej siły i żydowskiej władzy”.

Co ciekawe, jak można zauważyć, jeden z rozdziałów nosił tytuł: „Anglia jako sojusznik”. Hitler określił tu Anglików jako „aryjczyków”, a ponadto uważał, że Brytyjczycy są pragmatyczni i zaakceptują sojusz z III Rzeszą, ponieważ przyniesie im korzyści, a ich kolonialne i morskie ambicje są zupełnie podobne do niemieckiego dążenia do zyskania nowej ziemi dla Niemców.

Ostatecznie, Hitler rozpętał wojnę ze wszystkimi zgodnie ze swoim planem, który nakreślił aż 11 lat przed atakiem na Polskę. Nie udało mu się jednak pozyskać Brytyjczyków, a wojna na wszystkich frontach doprowadziła do jego klęski i zakończenia mrzonek o III Rzeszy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Gumowe łodzie Francoise Olcay
Poprzedni artykuł

Francuski konsul honorowy w Turcji został zawieszony po tym, jak się okazało że sprzedaje gumowe łódki imigrantom

Dania rozluznia prawo zeby uniknac ciaglych konfliktow policji z muzulmanami
Następny artykuł

Dania rozluźnia prawo żeby uniknąć ciągłych konfliktów policji z muzułmanami