Tłum zlinczował mężczyznę w Indiach, gdy wyszło na jaw, że zjadł wołowinę

krowa

50-letni mężczyzna mieszkający na przedmieściach Delhi został wyciągnięty z domu i ukamieniowany. Do mordu podburzył lokalny kapłan.

Jak donosi NDTV, 50-letni mężczyzna Mohammad Ikhlaq i jego 22-letni syn zostali wyciągnięci z domu przez tłum stu osób. Podburzeni ludzie obrzucili ich cegłami i zabili mężczyznę. Jego syn przebywa w krytycznym stanie w szpitalu.
Do ataku doszło, ponieważ pół godziny wcześniej w świątyni lokalny kapłan ogłosił, że znaleziono zarżniętą krowę, a jej truchło leżało niedaleko domu zabitego. Dla hinduistów krowy są święte.

Około 10.30 podburzony motłoch wtargnął do domu, zdewastował w nim wszystko i nawet zaatakował żonę i matkę mężczyzny. Gdy na miejsce przyjechała policja, tłum ciągle znęcał się nad ofiarami. Policja stwierdziła, że wszyscy są pijani i zatrzymała 6 osób. Córka zabitego powiedziała, że w lodówce był tylko baran. Policjanci zabrali mięso do badań kryminalistycznych.

Zabijanie krów jest nielegalne w tym stanie Indii. Wiadomość która obiegła okolicę wzburzyła kolejnych mieszkańców, którzy w podnieceniu wyjęli karabiny i zaczęli strzelać w powietrze. W następstwie ranny został chłopiec.

Materiał lokalnych wiadomości z tego strasznego zdarzenia można obejrzeć tutaj.

2 Comments

  1. Kapłani – źródło zacofania. Pozbądźmy się kapłanów wszystkich religii, a 50% wszystkich konfliktów ZNIKNIE. Jak to powiedział Dawkins o religii „.. gdyby jej nie było, mielibyśmy dobrych ludzi robiących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących zło. Tylko religia może sprawić, że dobrzy ludzie robią złe rzeczy”

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

lehener
Poprzedni artykuł

8 Afgańczyków zatrzymanych w Austrii, podejrzanych o morderstwo Turka w krwawej bójce

Młodzi Niemcy ze zniecierpliwieniem witają imigrantów
Następny artykuł

Niemcy wydrukowali swoją konstytucję po arabsku. Symboliczna islamizacja pierwszego kraju w Europie.