Szwedzki Uniwersytet zdjął obrazy białych mężczyzn profesorów i zastąpił je „malowidłami tolerancji”

Szwedzi zdejmują obrazy białych profesorów

„Regnbågsälg” – tolerancyjny i wielokulturowy genderowy łoś, który zastąpił starszego nudnego pana w krawacie

Wydział Prawa Uniwersytetu w Sztokholmie zdecydował, że wymieni obrazy w korytarzach i salach wykładowych. Zrobiono to, ponieważ obrazy przedstawiają „starych białych profesorów” i nie spełnia to oczekiwań różnorodności kulturowej.

Dziekan Jonas Ebbeson, specjalista od prawa ochrony środowiska, akceptuje to, że wszyscy profesorowie do lat 70. byli starszymi białymi mężczyznami, „którzy mieli wielki wpływ na badania naukowe”, jednak uważa, że w nowoczesnej Szwecji feminizmu i anty-rasizmu powinno się zastąpić ich portrety malowidłami które celebrują „różnorodność”.

Nowe malowidła które najlepiej będą oddawały lewicowe idee zostały wybrane przez Narodową Radę Sztuki i jej profesorów. Oczywiście koszty wymiany poniesie szwedzki podatnik.

Profesor Ebbeson w ogóle jest znany z oddania dla idei „różnorodności”. Zaangażował się w projekt który ma zmniejszyć udział rodowitych Szwedów wśród studentów prawa. „Prawnicy mają bardzo duży wpływ na różne sfery władzy i ważne, aby ta profesja odzwierciedlała skład naszego społeczeństwa”. – powiedział w maju tego roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Dania rozluznia prawo zeby uniknac ciaglych konfliktow policji z muzulmanami
Poprzedni artykuł

Dania rozluźnia prawo żeby uniknąć ciągłych konfliktów policji z muzułmanami

Kto zarabia na imigrantach?
Następny artykuł

Kto zarabia na imigrantach?