Pigman – komiksowy pogromca dżihadystów

pigman

Pigman to amerykański superbohater w kostiumie świni, były muzułmanin, którego głównym wrogiem jest brat-bliźniak, Super-Jihad. Od zamachu na World Trade Center, po góry Hindukuszu, Pigman szuka zemsty na dżihadystach w tej komiksowej serii.

Bosch Fawstin to amerykański rysownik, zwycięzca konkursu na najlepszą karykaturę Mahometa, który rysuje także komiksy. Jedną ze stworzonych przez niego postaci jest Pigman. Ten bohater w kostiumie świni jest dawnym uczniem Islamu, który porzucił religię, wyzwalając się z ułudy fundamentalizmu i teraz musi zwalczyć najgorszego wroga ameryki – swojego brata bliźniaka Super-Dżihada, który w pełni poświęcił się Islamowi. Dwaj arcywrogowie walczą ze sobą na kartach tego komiksu, którego powstały na razie 3 (dość krótkie) tomy. Komiks był nominowany do nagrody Eisnera, najważniejszej nagrody komiksowej.

pigman

Warto wspomnieć, że amerykańskie komiksy o superbohaterach, szczególnie pochodzące z wydawnictwa Marvel odzwierciedlały wydarzenia na świecie i polityczne przemiany w Ameryce. Superbohaterowie walczyli z łotrami zatruwającymi środowisko, albo przeżywali traumę wojny w Wietnamie, albo pokonywali Ku Klux Klan. Ich autorzy jednak zawsze unikali tych najbardziej niepoprawnych politycznie tematów i teraz tą lukę i zapotrzebowanie musi wypełnić autor niezależnych komiksów. Powstanie tego komiksu odzwierciedla amerykańskie obawy przed imigrantami i gorącą dyskusję która również tam teraz trwa, w przeddzień wyborów prezydenckich.

Komiks dostępny jest w formacie mobi na czytniki lub komputery w cenie 2,99$ do 4,99$ za tom i można go kupić na stronie Comixology.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

kuchnia
Poprzedni artykuł

Imigranci to brudasy, nie chcą sprzątać „To praca dla kobiet”

szwedzkie kobiety w wojsku
Następny artykuł

Szwedzka armia będzie miała „doradców płciowych”