Kościół Szatana został uznany za oficjalną religię w USA i jest już zwolniony z podatków

w Ludzie

Odsłonięcie pomnika Baphometa (2.6 m w Detroit)

Wyznawcy Lucyfera w USA mogą triumfować: władze uznały właśnie Satanic Temple – Kościół Szatana za oficjalnie obowiązującą religię, co wiąże się z wieloma przywilejami – szczególnie finansowymi. Poinformował o tym na Instagramie sam przywódca tego Kościoła:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

🤘🏻

Post udostępniony przez The Satanic Temple (@thesatanictemple)

Cóż, takie czasy, że nawet Satanista musi korzystać z Instagrama aby dotrzeć do wiernych. Oświadczenie dosłownie głosi:

Z przyjemnością ogłaszamy, że po raz pierwszy w historii organizacja satanistyczna została uznana przez rząd federalny Stanów Zjednoczonych jako Kościoł.

Kościół Szatana otrzymał właśnie potwierdzenie tego statusu od Urzędu Skarbowego.

Potwierdza to, że Kościół Szatana ma od teraz ten sam dostęp do przestrzeni publicznej co inne organizacje religijne, potwierdza naszą pozycję w zmaganiach w sądach, pomoże nam walczyć z religijną dyskryminacją, a także starać się o rządowe granty.

Co ciekawe, do rejestracji samego wyznania przyczynił się poniekąd Donald Trump, podpisując w 2017 roku rozporządzenie „Wolność Religijna” („Presidential Executive Order Promoting Free Speech and Religious Liberty” którego treść możecie znaleźć na stronie Białego Domu. Choć sam Trump deklaruje się dla wyborców jako wierzący ewangelik, to jak wytykają mu jego konserwatywni przeciwnicy, do kościoła jednak nie chodzi i zasadniczo o sprawach religijnych nie ma dużego pojęcia.

Oprócz zwolnienia z podatków, Kościół Szatana będzie mógł teraz także:

 • Ustanowić święta wolne od pracy dla wyznawców
 • Ubiegać się o państwowe granty dla organizacji religijnych
 • Organizować publiczne uroczystości i obrzędy religijne
 • Podatnicy mogą uzyskać ulgi podatkowe na Kościół Szatana

Źródło: Portal satanistyczny Patheos.

51 Komentarze

 1. jako chrzescijanin napisze – bardzo dobrze. Jahwe dal kazdemu wolna wole i wybor, jaka droga czlowiek chce podazac i nie powinnismy nikomu w tym przeszkadzac.

  • A od kiedy to Pan Bog na wszystko sie zgadza. Bog JEST Bogiem Zazdrosnym i nie odda chwaly innemu. Antychryst wchodzi i zmierza na zaglade. Juz niedlugo wraca Pan Jesus. Masz wolny wybor – ale nie oznacza to ze jak wybierzesz zle to przezyjesz. Wszyscy poniosa konsekwencje tego wyborou. To wszystko jest przepowiedziane wiec mnie to nie dziwi ale biada tym ktorzy wybieraja szatana zamiast Boga. Juz bardzo nie dlugo a beda plakac.

   • Przynajmniej sataniści nie gwałca dzieci nie wpierdalaja sie w polityke. Wgle ro kurwa sa bardziej prawi od katolików wiec kto wybrał dobrze okarze sie na końcu. Czy Twoj bog synobujca czy moze szatan ktory ma jakos tak bardziej klarowne intencje….

   • Hahaha właśnie przez takich ludzi inni przestają wierzyć w boga. Cała ta bajeczka o kimś tam jest bardzo zagmatwana i nie trzyma się kupy. Najpierw jest mówione ze bog nas kocha mimo wszystko a potem ze nas ukarze za nasze grzechy. XD takich nie ścisłości jest mnóstwo więc błagam chrześcijanie nie róbcie z siebie jeszcze większych baranów niż jesteście bo juz 30% ludzkości przejrzało na oczy i przeszło na ateizm a pozostali nadal żyją w zaklamanym świecie wyobrażają sobie jakiegoś ziomka który niby ma władzę nad wszystkimi i wszystkim a prawda jest taka że nic takiego nie ma miejsca tylko wsZyscy od małego zostaliście zmanipulowani bez możliwości podjęcia własnej decyzji bo przecież skoro wszyscy tak mówią to tak musi byc. Otóż nie. Niestety tak to nie działa. Było by fajnie jakbyście nie robili ludzia wody z mózgu i zachowywali takie złote myśli dla siebie bo przekaz nie.jest zbyt pozytywny i może sfrustrowac wielu czytelników. Żegnam

    • Niestety to, że myślisz, że nie ma Boga nie może zwolnić Cię z konsekwencji Twojego wyboru – po śmierci będzie albo niebo albo piekło. Niezależnie od tego czy Ty wierzysz czy nie. Ludzie myślą, ze jak będą neutralni (nie ma nieba, nie ma piekla) to uchronia sie przed wdzięcznością. Nic podobnego. To ułuda. To taka „ochronka” (niestety dziurawa) przed tym, aby nie mieć wyrzutów sumienia gdy wybiera się zło. To, że Ty pomyslisz „nie ma Boga” nie zmieni planów Bożych. Ale miejsce w niebie jest dla wszystkich JEGO przyjaciół. Więc nie warto wspierać tej prawdy.

   • mamy tez Buddyzm,islam.zielonoswiatkowcow.prawoslawnych,Chrześcijaństwo 33,43%Islam 24,35%Hinduizm 13,78%Buddyzm 7,13%Sikhizm 0,36%Judaizm 0,21%Bahaizm No i teraz pytanie bo te religie byly wczesniej niz nasza …..Bog ich tez ukaze

    • Niezbadane są ścieżki Pana i wyznawcy innych religii, o ile całe swe życie żyli i czynili jak dobrzy ludzie, miłując bliźnich, być może też dostąpią zbawienia, bo Bóg jest miłosierny. Ale wyznawcy satanizmu sami skazują się na pewne potępienie.

    • Trafna uwaga pani Moniko!!! Katolik przecietny wodule tryska miloscia do tradycji klechy i kasy bo do blizniega swego ziaja wrogoscia- ot taka to religia pelna milosci ……

     • Ja jestem katolikiem i nie ziajam nienawiścią, przynajmniej staram się. Natomiast nie wiem skąd wieści, że „przeciętny” itd. Zna Pan ic bardzo wielu, no skąd wziąłby Pan tę przeciętność.

   • Durna niedojrzała, dziecinna i naiwna chrześcijanka, która wierzy w szatana, gadające węże, ludzi żyjących 800 lat, zmartwychwstających, latających płonącymi rydwanami, odrastanie uszu, korytarze przez dno morskie i inne bajędy tępych nomadów sprzed tysięcy lat. Nawet ci nie współczuję. Satanizm to nic innego, jak kolejny odłam chrześcijaństwa, ale wiara w bzdury – ta sama. Tak w ogóle to chrześcijaństwo jest religią bezdennej głupoty.

    • Nie odstajesz, Przyjacielu zbytnio od „bezdennej głupoty” chrześcijaństwa. Zapewniam Cię, że w Twoim życiu jest więcej głupiej wiary i przesądów, niż w 2000-letniej tradycji chrześcijaństwa 4000 judaizmu.

   • Piekło wymyślono na którymś Soborze, Jezus to Żyd, a Jahwe to bóg Żydów – co tam robisz europejko ?? Ty jesteś dla Żydów nikim !!

   • A ponoć chrześcijanie powinni wyznawać miłość do bliźniego. Na szczęście nie jestem chrześcijanką, i bardzo dobrze. Obyś ty też zdechł w piekle.

    • szkoda ze chrzescijanie zapomnieli o tym w okresie sredniowiecza……ich armie napadaly,mordowaly i zmuszaly do przyjecia wiary chrzescijancskiej.do tego okres wielkiej inkwizycji,,,,wiemy jaka to byla milosc do blizniego….teraz pedofilstwo ksiezy katolickich ktorzy uciekaja przed odpowiedzialnoscia……to jest ta milowsc?a moze chrzescijanie ktorzy wychodzac z kosciol juz zieja nienawiscia do przeciwnikow politycznych te stare kobiety ktore oddaja swoje renty dla tego kotabasa rydzyka…..a pozniej zmuszaja dzieci do opiekowania sie nimi……..kiedy katolik byl naprawde dobry dla drugiego czlowieka?

   • uwazasz zatem ze bog chrzesciajnski ukaze kazdego ktory jest przeciwko niemu?tymczasem Bog ,w ktorego wierza chrzescijanie to jest ten sam w ktorego wierza zydzi.wiesz to bo czytasz pismo swiete,Wynika to ze starego testamentu.Mojzesz czyli zyd poszedl w gory i Bog dal mu 10 przykazan bozych..na kamiennych tablicach,ktore pozniej sie potlukly,wiec nie ustalono czy te nowe maja ten sam zapis,wiadomo,ze kosciol katolicki zatarl ostatnie 10 przykazanie a wpisal w nie czesc 9….topewnie tez wiesz bo jestes super katolikiem…….Chrzescijanskim Bogiem juest fizycznie jezus……ale on jest synem Boga wiec…takie straszenie odpowiedzialnoscia jest trohce nie na miejscu tym bardziej ze jako ortodoksyjny chrzescijanin wiesz,ze niebo i pieklo kosciol katolicji powolal do zycia w XI w podobnie jak celibat,,

  • To chyba jako przed-zyd. Bo już Żydzi ustanowili prawa i otrzymali 10 przykazań. Jako Chrzrscijanin powinieneś iść za słowami Jezusa. A jako katolik (bo dawno już raczej prawdziwych Crescijan niema) podążać za slowami Pawła, (ewentualnie jeszcze tego co potem dowalił kościół) który mial gdzieś co mówił Jezus.

   • chyba ty czytales niedokladnie jachwe to szatan?hehehehehe.w biblii szatan jest okreslamy liczbami badz zlem.tam slowo szatan pojawilo sie chyba w ktoryms tam tysiecznym polskim przekladzie.ja mam pismo swiete z 1948r i z 2003…..to sa bdwa rozne pisma……Nikt tego nie lapie bo reka do gory ktory polski katolik przeczytal ze zrozumieniem pismo swiete……….jak mowi ze to zrobil to klamie.Ludzie latami je studiuja i malo wiedza o co tam chodzi

  • Pedofilia to jest legalna w oczach biskupów katolickich, skoro nie próbują jej ukrócić, a gwałcenie kobiet doskonale wychodzi katolikom, nie potrzebują do tego kościoła szatana.

 2. Nie jestem zwolennikiem szatan. Ale według Religi jest on namiastka boża też dzieckiem Bożym stronconym do królestwa piekła. Skazanym na wieczne potępienie. Wciąż muwi się jaki to on nie jest zły ale to nie on morduje gwalci i robi okropne rzeczy. To on stoi na czele królestwa ciemności i to w jego roli jest potępia ie i karanie innych. Czego bóg nie robi nie każe nie potępia zrzuca ten ciężar na kogoś innego. W jednym jestem zgodny z lucyfer em że sprzeciwia się widząc zatrute serca ludzi ich nienawiść i rządze do coraz większej pychy i chciwości…od tysiecy lat nic się nie zmienia czlowiekowi wciąż mało i to nie on dąży do destrukcji nie musi tego robić to my sami kierujemy do tego.

  • Czy ty rozumiesz na czym polega wyznanie szatana? Ja sama jestem ciekawa tematem i nie ma tam wspomnianej żadnej pedofilii, zaś w kościołach katolickich nasi kochani księża dokonują takich wspaniałych czynów.

   • No jasne. W dokumencie programowym powinna być jasno wskazana pedofilia jako cel statutowy Kościoła Szatana. To gwarantuje jeszcze wyższe ulgi podatkowe, niż określone w rozporządzeniu Trumpa. A gdybyś chciał/a zakładać filię tego stowarzyszenia miłośników ludzkości w PL koniecznie wspomnij o orgiach połączonych z masowymi gwałtami. Nie tylko będziesz miał/a spokój od Urzędu Skarbowego, ale i ochronę Policji. POWODZENIA!

   • Jak by tu rzec…gdzie jest napisane że katolik, chrześcijanin to pedał, pedofil, bandyta i drań co?
    Wydaje mi się że prawdziwy chrześcijanin jest za łatwowierny, miękki i naiwny.
    Wierzy w człowieka jako istotę Boską i co dostaje? ano kopa dostaje, przypisuje się im najgorsze zbrodnie ,gwałty itp.
    I tak zapytam was, tego uczył Jezus…?czyniąc zło, stajemy po ciemnej stronie …że tak powiem mocy.
    No to do brzegu…
    -czy ksiądz pedofil jest księdzem?
    -czy policjant kradnąc jest policjantem?
    -czy sędzia kradnący w sklepie, jest sędzią?
    można by mnożyć co?
    To że człowiek jest ochrzczonym, i robi złe rzeczy ,to jest dobrym chrześcijaninem? myślę że nie, do kościoła szatan już wstawił swoich wiernych, którzy demontują chrześcijaństwo od środka.
    Spróbujcie publicznie kpić z Koranu, Tory, bo Pismo Święte to można olać i spalić i nikt nawet palcem nie kiwnie.
    A więc legalnie plujcie na chrześcijan, przypisujcie najgorsze czyny, które po winne być przypisane szatanowi.
    I tak sataniści nie gwałcą, nie zabijają, nie klną, nie piją a w zasadzie są świętsi od….. (i tu nie będę bluźnił).
    A dlaczego tylu ludzi błądzących w Kościele? ano dlatego że wszyscy wiedzą że Jezus wszystkich kocha i największego grzesznika na łożu śmierci jak się nawróci, przyjmie do Królestwa Niebieskiego.
    No i ja się zastanawiam czy to sprawiedliwe…nie wiem…czytam, szukam, błądzę, i w pewnym sensie staram się, ot taki naiwny jestem.
    Pozdrawiam.

 3. Dla mnie jest to nie do przyjęcia-wiadoma sprawa,tylko szkoda,że świat zwariował nie tylko od pieniędzy,ale także od władzy która daje takie świadectwo i to jeszcze w USA gdzie rozmach gospodarczy jest na dużym poziomie,choćbym chciał tutaj napisać o poglądach satanistycznych itd i to skomentować,to nie będę tego robił,ponieważ nie mam siły ani sensu tego robić,chciałem tylko powiedzieć,żeby tacy ludzie kiedyś na oczy przejrzeli,bo z takich sytuacji będzie jeszcze większy nie porządek jaki teraz panuję…

 4. I bardzo dobrze, teraz tylko czekać aż wejdzie w Polsce – Może w końcu zmieni się podejście ludzi znających postać Szatana tylko ze strony biblijnej.

 5. Proszę was… Co Wy piszecie???Z kąd takie info? To nie o religie chodzi ale o wiarę. Kazdy z nas ma w sobie światło i mrok. To my wybieramy którą wartość wolimy karmić. Światło czyli Miłość i nia się kierować czy też wolimy żyć w cieniu pełnym złych uczynków. Każdemu kto nie doświadczył jeszcze prawdziwej Bożej miłości chciała bym ofiarowac odrobine tego światła by zobaczył i poczuł jego ciepło… Jest to najpiekniejsze doznanie jakie się osiąga. Szkoda mi ludzi którzy tak uparcie nie chcą wpuścić tego piekna do swego serca bo nie wiedza ile tracą.Dlatego Jezus tuż przed śmiercią powiedział,,wybacz im ojcze bo nie wiedza co czynią,, Nie miłością lecz mrokiem byly przepelnione ich serca…Szatana nawet mi żal. I jemu również nalała bym do serca mnóstwo światła,moc miłości by rowniez on mógł poznac czym jest prawdziwa miłość…Bóg jest miłością. Nie chcę innego mieć w sercu.

 6. 10 Dalej powiedział do mnie:
  «Nie kładź pieczęci na słowa proroctwa tej księgi,
  bo chwila jest bliska3.
  11 Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
  i plugawy niech się jeszcze splugawi,
  a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
  a święty niechaj się jeszcze uświęci!
  12 Oto przyjdę niebawem,
  a moja zapłata jest ze mną,
  by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca.
  13 Jam Alfa i Omega,
  Pierwszy i Ostatni,
  Początek i Koniec.
  14 Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty4, aby władza nad drzewem życia do nich należała
  i aby bramami wchodzili do Miasta.
  15 Na zewnątrz są psy5, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy
  i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje.

 7. Bardzo się cieszę. Wkońcu jest na tym świecie miejsce gdzie mogę się wybrać i oddać cześć najwyższemu Ojcu Lucyferowi. Chwała!

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie będzie opublikowany.

*