Izrael – największy kupiec ropy ISIS

ropa z izraela

Schemat transportu ropy szmuglowanej do Izraela

American Herald Tribune ujawnił mechanizm kupowania ropy naftowej produkowanej na ziemiach ISIS i zacierania śladów przez odbiorców z Izraela.

Izrael to główny kupiec na ropę naftową produkowaną przez arabskich terrorystów z tak zwanego Państwa Islamskiego. To potężny biznes. Handel tą ropą prowadzony jest przez Turków i Kurdów, którzy kontrolują granicę między Europą i Syrią. Transportują „czarne złoto” z terytoriów ISIS położonych głęboko na ziemiach terrorystów, którzy produkują 20 – 40 tysięcy baryłek dziennie, zarabiając na tym 1-1,5 miliona dolarów dziennie. Zgodnie z raportem, ropa wywodzi się głównie z jednego regionu w Syrii i dwóch w Iraku. W tym łańcuchu dostaw, żydowscy i tureccy negocjatorzy spotykają się na neutralnym terytorium kurdyjskim, a później ropa dostarczana jest do Silopi, miasta w południowowschodniej Turcji. Aby ominąć międzynarodowe sankcje, ropa jest oznaczana jako wytworzona w Turcji albo w Iraku.

Następnie jest sprzedawana izraelskiemu negocjatorowi w hurtowej cenie 15-18 dolarów za baryłkę, około 20 dolarów mniej niż na wolnym rynku. Negocjator przedstawia się jako doktor Farid i ma podwójne grecko-żydowskie obywatelstwo, co pozwala mu dowolnie się przemieszczać pomiędzy tymi krajami i transportować ropę z Turcji do Izraela.

Financial Times podaje, że aż 75% ropy w Izraelu ma etykietę „wytworzono w Irackim Kurdystanie”, a z tego 1/3 przypływa z portu w Ceyhan, który jest głównym portem przemytniczym Państwa Islamskiego. Bez Izraela ISIS nie znalazłby odbiorców na swoją ropę i nie mógłby prowadzić krwawych interesów. Po opublikowaniu raportu arabska agencja prasowa skontaktowała się nawet z rzecznikiem prasowym ISIS w tej sprawie, który powiedział:

„Szczerze mówiąc, sprzedajemy ropę z terenów kalifatu, ale nie dążymy do tego żeby sprzedawać ją do Izraela. Sprzedajemy ropę firmom, a one decydują komu dalej ją odsprzedają”.

2 Comments

  1. Ostatecznie to oni zostali wybrani przez boga i przez to czuja nadrzedne powolanie do popelniania najwiekszych przestepstw . Tylko prosze nie powtarzac tego , gdyz od razu
    posadza kazdego o … anty-semityzm .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

11 morderstw
Poprzedni artykuł

Dwóch "uchodźców" zatrzymanych w Finlandii z podejrzeniem o zabójstwo 11 osób

Następny artykuł

Wielka bijatyka imigrantów w hali Taekwondo w Grecji