Przez imigrantów umierają zwierzęta w Europie

Jak już teraz zauważyli naukowcy, nieoczekiwanym efektem imigracji jest zdychanie tysięcy zwierząt dla których ogrodzenia i druty kolczaste są śmiertelną pułapką oraz sztuczny podział ich habitatów, rozdzielający stada.

Tu można zobaczyć akcję uwalniania przerażonej sarny, która utknęła w płocie na osiedlu mieszkaniowym w Ameryce, ale znacznie gorsze dla zwierząt są druty kolczaste. Polecam obejrzeć ten krótki film, żeby zrozumieć jak zachowują się zwierzęta, które nie rozumieją czym są płoty.

Druty kolczaste, roztaczane wokół kolejnych granic w krajach bałkańskich od Grecji do Austrii są środkiem na zamknięcie drogi przemytników imigrantów, ale jednocześnie niszczą przyrodę i zabijają tysiące zwierząt.

sarna

Zdjęcie zdechłej sarny która zaplątała się w drut kolczasty postawiony dla ochrony przed imigrantami na granicy chorwackiej.

Jak mówi zoolog Vedran Slijepčević z Uniwersytetu Karlovac w Chorwacji, leśnicy i dziennikarze codziennie robią takie zdjęcia. Sarny mogą znajdować się w potrzasku nawet wiele dni, cierpiąc tak długo, aż zdechną.

Innym problemem jest zniszczenie naturalnych habitatów zwierząt, migrujących w poszukiwaniu żywności i partnerów do rozmnażania bez oglądania się na narodowe granice. Magda Sindić z Uniwersytetu w Zagrzebie mówi, że jest to szczególnie duży problem dla zwierząt takich jak rysie, który w tym rejonie żyje tylko 60-70. Ogrodzenia ograniczają ich migrację i utrudniają znalezienie partnera, co powoduje większą szansę na wsobny dobór i psuje pulę genetyczną, co ostatecznie może doprowadzić do wyginięcia populacji. Słowenia zbudowała 140 kilometrowy płot na granicy z Chorwacją, niestety w obszarze obfitującym w zwierzynę. Od tysięcy lat jelenie i sarny migrują tam zimą z gór w dolne, cieplejsze obszary, ale płoty zagradzają im drogę migracji, przez co zwierzęta padną łupem drapieżników.

Te same problemy mają niedźwiedzie i wilki, którym trudno będzie znaleźć osobniki do rozmnażania spoza własnego stada. Obszar w którym żyje jeden niedźwiedź to nawet 1000 kilometrów kwadratowych i zgodnie z danymi z nadajników GPS jakimi są oznaczone zwierzęta, rocznie niedźwiedź przekracza granicę nawet 3 razy.

Nie został także zbadany dotąd wpływ na środowisko przepływu tak ogromnej ilości imigrantów, ale musi być olbrzymi. Tylko w tym roku, w grudniu Niemcy zanotowały milionowego imigranta. Te ogromne masy ludzie przemieszczające się bez kontroli po Europie zostawiają za sobą tony śmieci i niszczą przyrodę, ale obłudnie, zachodnie władze Europy nie przejmują się prawdziwą i bezpośrednią dewastacją środowiska naturalnego przez Arabów i wolą wprowadzać pozorowane działania pozbawione sensu w ramach modnej dzisiaj dyskusji o „zmianach klimatycznych”.

To dlatego że zdechła sarna nie da zarobić, a za to sprzedaż praw do emisji CO2 przynosi miliardy Euro ustawionym ludziom, (przy okazji niszczy polską gospodarkę, będąc jednym z największych przekrętów Unii Europejskiej).

sarna Węgry

Inna sarna zaplątana w drut kolczasty, Węgry

Źródło: New Scientist

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

holandia demonstracja
Poprzedni artykuł

Największe zamieszki antyimigranckie w Holandii

berlin imigranci
Następny artykuł

Terroryści rekrutują w metrze w Berlinie i śpiewają islamistyczne piosenki