IBM w Polsce ostrzega swoich zagranicznych pracowników przed „rasistami” z Polski w Dniu Niepodległości

IBM wydał antypolskie oświadczenie

IBM wydał antypolskie oświadczenie, umniejszając rangę najważniejszego polskiego święta narodowego i poniżając tych, którzy będą uczestniczyli tego dnia w uroczystościach.

Agnieszka Koizumi, rzecznik prasowy powiedziała w wywiadzie dla Gazety Wyborczej:

„Ze względu na bezpieczeństwo poinformowaliśmy pracowników, że część z nich może mieć charakter rasistowski. Zwróciliśmy się z prośbą, by w tym czasie uważali na siebie i nie przebywali w miejscach, gdzie te manifestacje przechodzą. (…) Nie wiedzą, że mogą mieć nieprzyjemności”

Wcześniej, wszyscy pracownicy otrzymali w CRMie wiadomość o tym, aby nie zbliżać się do marszów, ponieważ mogą zostać zaatakowani.

Gazeta Wyborcza dorzuca jeszcze do pieca, cytując anonimowego pracownika, który rzekomo tak bardzo się boi, że na tydzień zostaje w domu ze strachu (niech się zabarykaduje). Czy osoby które będą uczestniczyły w marszach w całej Polsce – Prezydent, kombatanci, Polacy, to też rasiści? Jakim cudem w takim razie otwierane są tu oddziały zagranicznych firm Polsce, skoro taka tu nietolerancja? A może porównajmy rasizm w Szwecji albo w Arabii Saudyjskiej? Sformułowanie jakiego użyto jest bardzo niefortunne, obnaża uprzedzenia kierowane wobec Polski. Ponieważ przepracowałem dużo czasu na kierowniczych stanowiskach w korporacji, mając do czynienia także z obcokrajowcami, dla mnie tak sformułowane oświadczenie jest wyrazem niekompetencji w komunikacji międzykulturowej i braku zrozumienia tradycyjnych wartości jakie reprezentują Polacy. Amerykanie, Japończycy, Koreańczycy z południa. celebrują patriotyzm jeszcze głośniej i bardziej masowo niż robi się to w Polsce i nie pozwolili by sobie na takie teksty. Firma powinna przeprosić Polaków, żeby nie psuć święta, a przynajmniej swoich polskich pracowników i wyjaśnić co miała na myśli, jeżeli intencje były inne – to moja podpowiedź.

Tym bardziej jest to szkodliwe dla wizerunku kraju, że informacja ta pojawiła się także już w angielskojęzycznych mediach i dyskusja o „rasizmie” Polaków imputowanym przez firmę trwa aktualnie w popularnym Reddicie. Nieładnie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Gwałt
Poprzedni artykuł

Trzech uchodźców zgwałciło 23-letnią Szwedkę – dostali 6 miesięcy poprawczaka

Rozprawmy sie z Polakami
Następny artykuł

Muzułmanie walczą z Polakami w sennym amerykańskim miasteczku