Dwóch „uchodźców” zatrzymanych w Finlandii z podejrzeniem o zabójstwo 11 osób

11 morderstw

Konferencja inspektora Jari Raty. Napis na prezentacji po fińsku głosi: „11 morderstw”

Dwóch 23-letnich Irakijczyków z ISIS podejrzanych o zamordowanie 11 osób w Tikricie, zostało zatrzymanych w małym miasteczku Forssa (17 tysięcy mieszkańców) w Finlandii. Przybyli jako „uchodźcy” w sierpniu tego roku.

Jest to pierwszy przypadek zatrzymania tak znaczących terrorystów wśród „uchodźców”. Nie stawiali oporu przy zatrzymaniu. Zatrzymały ich fińskie tajne służby NBI i poinformowały o tym na konferencji prasowej. Mężczyźni mieli brać udział w masakrze nieuzbrojonych irackich kadetów w czerwcu 2014 roku w obozie Camp Speicher pozostawionym przez amerykanów którzy się stamtąd już wycofali. Zostało zamordowanych wówczas co najmniej 1500 osób. Zatrzymani mieli dokonywać egzekucji kadetów którzy zostali wzięci do niewoli. Filmy z tej egzekucji były publikowane przez Państwo Islamskie w Internecie.

Inspektor Jari Raty z NBI powiedział, że mordowali „strzał za strzałem”. Na tym filmie, terroryści nie byli zamaskowani i dzięki temu sami stworzyli na siebie dowody zbrodni. Są podejrzani o zabójstwo 11 osób, ale faktycznie mogli zabić znacznie więcej ludzi, ponieważ te zarzuty są oparte tylko na filmie, a w masakrze miało zostać zamordowanych nawet do 1700 osób. Katów ISIS zatrzymano we wtorek, ale wcześniej nie można było ich przesłuchać, bo nie było tłumacza i nie chcieli mówić w innym języku niż arabski.

Tej wiadomości nie przeczytacie w gazecie której nie jest wszystko jedno.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

2/3 syryjczyków to analfabeci
Poprzedni artykuł

Niemcy: 2/3 Syryjczyków to analfabeci, dzieci imigrantów opóźnione o 5 lat w rozwoju

ropa z izraela
Następny artykuł

Izrael - największy kupiec ropy ISIS